Milis Linux Foruma hoşgeldiniz.

Paket yaparken yasanan sorun

0 beğenilme 0 beğenilmeme
16, Ekim, 16 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde promocemo (20 puan) tarafından soruldu

Hocam paket yapmaya çalışıyorum ancak şöyle bir hata alıyorum

Nerede hata yaptım söylermisiniz?

Paket kaynak adresini değiştirdiğim halde halen önceki kaynak adresinde paket arıyor ama eski adres boş olduğu için bulamıyor

Benim eklediğim adreste gereken tar.xz paketi var

Ayrıca paket yapma konusundaki bilgileriniz eski ve güncellenmesi gerekiyor zira bahsi geçen konuda verdiğiniz adres değişmiş durumda..

Milis Linuxa yardımcı olmak istiyoruz ancak şu durumda bizim de yardıma ihtiyacımız var :)

1 cevap

16, Ekim, 16 mahmut (4,700 puan) tarafından cevaplandı
mps odkp komutu /root/talimatname/genel/ altındaki transmission talimatına bakar, eğer derleme ortamında komut verildiyse /mnt/lfs/root/talimatname/genel altına bakar. Bu arada paketleme dökümanları yenilenecek, yazışma ortamına katılarak ta destek alabilirsiniz.
16, Ekim, 16 promocemo (20 puan) tarafından yorumlandı
Hocam bilgiler için teşekkür ederim
Paketleme sistemi ilk başlarda biraz karışık gelmişti ancak üzerinde çalıştıkça netleşmeye başladı
Bu arada dağıtım için bir multilib deposu da oluşturulursa kullanıcılar için çok daha iyi olacaktır zira steam gibi çok kullanılan uygulamalar halen 32 bit kütüphaneler gerektiriyor..
16, Ekim, 16 mahmut (4,700 puan) tarafından yorumlandı
Milis Linux saf 64bit sistemdir. Multilib değildir. Onun için steam gibi 32bit e ihtiyaç duyan paketler şu an için çalışmaz. 2.0 da multilib çalışması yapılması düşünülmektedir.

İlgili sorular

1 cevap
2 cevap
29, Ekim, 2017 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde halityilmaz (80 puan) tarafından soruldu
...