Milis Linux Foruma hoşgeldiniz.

kapalı Milis Linux Forum açıldı !

0 beğenilme 0 beğenilmeme
30, Eylül, 2017 Duyurular kategorisinde geekdinazor (2,710 puan) tarafından soruldu
30, Eylül, 2017 geekdinazor tarafından kapalı

Merhaba arkadaşlar,

Deneme süresinin bitmesi ve mail sıkıntısının çözülmesiyle birlikte nihayet forumumuzu açmış bulunmaktayız. Milis Linux ile ilgili karşılaştığınız problemleri ve merak ettiklerinizi artık buradan sorabilirsiniz. Sistemi büyük oranda Türkçeleştirmekle birlikte ne yazık ki yoğunluktan dolayı çevirisi yarım kalan yerler bulunmakta.  Çevrilmemiş kısımlarla ilgili https://github.com/geekdinazor/q2a-turkish adresindeki repoya yapacağınız PR'larla bana bu konuda destek olabilirsiniz. Bunun dışında sistemin gözümüzden kaçırdığımız eksik ya da hatalı kısımlarını bizimle paylaşabilirsiniz. Hepinize iyi forumlar dilerim smiley

notu ile kapatıldı: Bu duyuru cevaplanamaz.
22, Ekim, 2017 misafir tarafından yorumlandı
Forumun açılması güzel oldu. Ellerinize yüreklerinize emeklerinize sağlık. Milis'i kurdum ve deniyorum benim kanımca henüz tam olgunlaşmadı ancak çalışmalarınızla olgunlaşacağını düşünüyorum, Umarım uzun soluklu bir işletim sistemi olur ve gelişimini sürdürür. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.
22, Ekim, 2017 geekdinazor (2,710 puan) tarafından yorumlandı
Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz @kanarya :) Hiç bir dağıtımı baz almayan, kendi paket yöneticisine ve araçlarına sahip bir dağıtımın tam anlamıyla olgunlaşması için uzun bir sürece ve ciddi anlamda desteğe ihtiyaç var. Bu noktada Milis'i ya da benzer dağıtımları Suse Studio ya da remaster araçları ile çıkartılmış dağıtımlarla kıyaslamamak gerekir. Şuan için projenin tüm  paketleme, programlama, web ve grafik tasarım, sunucu yönetimi, teknik destek, dokümantasyon, tanıtım, çeviri işlerini tek başımıza son derece ufak bir kadroyla halletmeye çalışmaktayız, ziyadesiyle bir şeyi yaparken diğerine sıra gelmeyebiliyor. Fakat projenin uzun soluklu olması için çeşitli adımlar atmaktayız.  İnşallah sizlerin de desteğiyle daha iyi yerlere gelebiliriz.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
12, Ocak, 12 Duyurular kategorisinde mahmut (5,410 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
17, Eylül, 2018 Duyurular kategorisinde mahmut (5,410 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
11, Mart, 11 Öneriler kategorisinde VoSToK (10 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap
25, Ocak, 25 Yeni Başlayanlar kategorisinde Darkseid (10 puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
12, Eylül, 2018 Yeni Başlayanlar kategorisinde TenTen (80 puan) tarafından soruldu
...