Milis Linux Foruma hoşgeldiniz.

apt-get komutu

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2, Şubat, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde 2023 (10 puan) tarafından soruldu
2, Şubat, 2019 2023 tarafından düzenlendi
arkadaslar yeniyim apt-get komutu tok

kendi paket kurucularınıda bilmiyorum yardımcı olun istedigim apt-get komutunu miliste kullanmak

ve paket kurucu su varsa terminale ne yazarak cagırcaz

tskler

mps komutu da acmadı root olsada pass gırsemde acmadı yardım edersenız cok  hora geccek

3 Cevaplar

2, Şubat, 2019 Yaşar (1,310 puan) tarafından cevaplandı
Miliste apt-get komutu çalışmaz, çünkü kendi paket sistemi olan mps kullanılır. Depoda olan paketler için mps ara paket_adı komutuyla kurmak istediğiniz paketin adını arayabilirsiniz. paket_adı yazan yere aradığınız paketin adını tam olarak veya bir kısmını yazınız.

Aradığınız paket depoda yoksa buradan istekte bulunabilirsiniz
2, Şubat, 2019 2023 (10 puan) tarafından yorumlandı
Öncelikle ilgilendiginiz için tskler
Synaptic paket yoneticisini kurabilirmiyim
Milis uzerine kali parrot gibi dağıtımların araçlarını kullanmak istiyorum
İstediğim özelleştirmek ve
Apt-get paket yoneticisini kullanmak
Yapılabiliyorsa yardımcı olun
Sırf milise emek verenler bizimkiler olduğu için  istedim  ve ricam paket yöneticisi apt-get kullanmak istiyorum varsa bi yolu yazın
2, Şubat, 2019 mahmut (5,660 puan) tarafından yorumlandı
Synaptic paket yöneticisi değildir, apt'nin arayüzüdür. Yani arkaplanda yine apt-get kullanacak. Milis üzerinde pentest paketleri kullanmak istiyorsanız depodan indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca bir pentest dağıtımı olan Milis tabanlı Komutan Linux'u da deneyebilirsiniz.
Milis üzerinde apt-get paket yöneticisi çalışmaz, çalışmasına da gerek yoktur. Mps zaten paket yönetimi işi için var . Onu öğrenip kullanalım.
2, Şubat, 2019 Yaşar (1,310 puan) tarafından cevaplandı
Ayrıca uçbirimden mps yardim komutu girerek tüm mps komutlarına ulaşabilirsiniz
3, Şubat, 2019 2023 (10 puan) tarafından yorumlandı
İlginiz için çık sağolsun  komutan linux  a devam  tskler
26, Nisan, 2019 boraklavun (700 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar ;

Milis in paket yöneticisi kendine özeldir  (mps ) apt-get debian , ubuntu ,mint ,lite ,antix , mx linux vb debiandan forklanmış sistemlere özgüdür . Yani farklı Distrolarda Arch ,Fedora ,Suse , MİLİS , Pisi Linux ta kullanamazsınız. Sadece apt-get yine bağımsızzlaşmış olan ( Zamanında Mandirva dan forklanan) PCLinuxta bulabilirsiniz .

İlgili sorular

1 cevap
30, Ağustos, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde M.Zahid (40 puan) tarafından soruldu
2 cevap
21, Mayıs, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde M.Zahid (40 puan) tarafından soruldu
2 cevap
24, Nisan, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde M.Zahid (40 puan) tarafından soruldu
2 cevap
16, Nisan, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde arieti (50 puan) tarafından soruldu
2 cevap
25, Ocak, 2019 Yeni Başlayanlar kategorisinde Darkseid (10 puan) tarafından soruldu
...