Milis Linux Foruma hoşgeldiniz.

apt-get komutu

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2, Şubat, 2 Yeni Başlayanlar kategorisinde 2023 (10 puan) tarafından soruldu
2, Şubat, 2 2023 tarafından düzenlendi
arkadaslar yeniyim apt-get komutu tok

kendi paket kurucularınıda bilmiyorum yardımcı olun istedigim apt-get komutunu miliste kullanmak

ve paket kurucu su varsa terminale ne yazarak cagırcaz

tskler

mps komutu da acmadı root olsada pass gırsemde acmadı yardım edersenız cok  hora geccek

3 Cevaplar

2, Şubat, 2 Yaşar (1,260 puan) tarafından cevaplandı
Miliste apt-get komutu çalışmaz, çünkü kendi paket sistemi olan mps kullanılır. Depoda olan paketler için mps ara paket_adı komutuyla kurmak istediğiniz paketin adını arayabilirsiniz. paket_adı yazan yere aradığınız paketin adını tam olarak veya bir kısmını yazınız.

Aradığınız paket depoda yoksa buradan istekte bulunabilirsiniz
2, Şubat, 2 2023 (10 puan) tarafından yorumlandı
Öncelikle ilgilendiginiz için tskler
Synaptic paket yoneticisini kurabilirmiyim
Milis uzerine kali parrot gibi dağıtımların araçlarını kullanmak istiyorum
İstediğim özelleştirmek ve
Apt-get paket yoneticisini kullanmak
Yapılabiliyorsa yardımcı olun
Sırf milise emek verenler bizimkiler olduğu için  istedim  ve ricam paket yöneticisi apt-get kullanmak istiyorum varsa bi yolu yazın
2, Şubat, 2 mahmut (5,410 puan) tarafından yorumlandı
Synaptic paket yöneticisi değildir, apt'nin arayüzüdür. Yani arkaplanda yine apt-get kullanacak. Milis üzerinde pentest paketleri kullanmak istiyorsanız depodan indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca bir pentest dağıtımı olan Milis tabanlı Komutan Linux'u da deneyebilirsiniz.
Milis üzerinde apt-get paket yöneticisi çalışmaz, çalışmasına da gerek yoktur. Mps zaten paket yönetimi işi için var . Onu öğrenip kullanalım.
2, Şubat, 2 Yaşar (1,260 puan) tarafından cevaplandı
Ayrıca uçbirimden mps yardim komutu girerek tüm mps komutlarına ulaşabilirsiniz
3, Şubat, 3 2023 (10 puan) tarafından yorumlandı
İlginiz için çık sağolsun  komutan linux  a devam  tskler
26, Nisan, 26 boraklavun (520 puan) tarafından cevaplandı
Merhabalar ;

Milis in paket yöneticisi kendine özeldir  (mps ) apt-get debian , ubuntu ,mint ,lite ,antix , mx linux vb debiandan forklanmış sistemlere özgüdür . Yani farklı Distrolarda Arch ,Fedora ,Suse , MİLİS , Pisi Linux ta kullanamazsınız. Sadece apt-get yine bağımsızzlaşmış olan ( Zamanında Mandirva dan forklanan) PCLinuxta bulabilirsiniz .

İlgili sorular

1 cevap
4 gün önce Yeni Başlayanlar kategorisinde M.Zahid (30 puan) tarafından soruldu
2 cevap
24, Nisan, 24 Yeni Başlayanlar kategorisinde M.Zahid (30 puan) tarafından soruldu
2 cevap
16, Nisan, 16 Yeni Başlayanlar kategorisinde arieti (30 puan) tarafından soruldu
2 cevap
25, Ocak, 25 Yeni Başlayanlar kategorisinde Darkseid (10 puan) tarafından soruldu
1 cevap
13, Eylül, 2018 Yeni Başlayanlar kategorisinde Pmkdemir (10 puan) tarafından soruldu
...