Milis Linux Foruma hoşgeldiniz.

oyun adresleri

0 beğenilme 0 beğenilmeme
19, Nisan, 19 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde arieti (30 puan) tarafından soruldu
19, Nisan, 19 arieti (30 puan) tarafından yorumlandı
merhabalar.MPS'de hangi oyunları indirebilirim.

2 Cevaplar

19, Nisan, 19 mahmut (5,460 puan) tarafından cevaplandı
mps paketler oyun

yukarıdaki komutta paket grubu oyun olan uygulamalar listelenecektir. Listede olmayan Linux uyumlu çalışabilecek (steam değil) bir oyun isteğiniz olursa iletebilirsiniz.

20, Nisan, 20 arieti (30 puan) tarafından yorumlandı
teşekkürler..
merhaba takıldığım bir yer daha var.konsolda bir uygulama kuracağım zaman -ik komutunu kullanıyorum.indirip kuruyor menüye ekleniyor fakat açılmıyor.ne yapmalıyım ? teşekkürler.
20, Nisan, 20 Yaşar (1,260 puan) tarafından yorumlandı
Olağan şekilde paket kurulumu için: mps kur paket_adı komutu kullanmalısınız. Uygulama başlamıyorsa  konsoldan başlatmayı deneyip çıktıyı burada paylaşın, ona göre bakalım. Hangi komutla başlayacağını bilmiyorsanız ilgili uygulamaya sağ tıklayıp başlatıcıyı düzenle menüsünü kullanın.
merhaba yapamadım ya.uçbirimde hangi komutla çalıştıracağım?.sağ tıklayıncada başlatıcıyı düzenle diye bir menü çıkmadı.
20, Nisan, 20 Yaşar (1,260 puan) tarafından yorumlandı
20, Nisan, 20 Yaşar tarafından düzenlendi
Menüde (panelin sol başındaki kartal logosu) uygulamaya sağ tıklıyoruz. Sonra Uygulama Düzenle... tıklayıp komut yazan yerdeki satırı kopyalayaıp uçbirime yapıştırıyoruz.
22, Nisan, 22 arieti (30 puan) tarafından yorumlandı
çok teşekkürler ilginize.
20, Nisan, 20 Yaşar (1,260 puan) tarafından cevaplandı

@arieti Uygulama Düzenle... olacak, bağışlayın.

21, Nisan, 21 arieti (30 puan) tarafından yorumlandı
ercan [ ~ ]$ sol

(sol:4633): GLib-GIO-ERROR **: 19:00:41.995: Settings schema 'org.gnome.Patience.WindowState' is not installed

İzleme/kesme noktası yakalayıcı
ercan [ ~ ]$
21, Nisan, 21 arieti (30 puan) tarafından yorumlandı
21, Nisan, 21 arieti tarafından düzenlendi
böyle bir uyarı veriyor.açmak istediğim uygulama aisleriot.bazı uygulamalar hiç görünmüyor.mesela mail programı yükledim fletchmail diye mecburen (thunderbird yok çünkü)uçbirimde kurulu görünüyor ama hiçbir yerde bulamıyorum.
21, Nisan, 21 Yaşar (1,260 puan) tarafından yorumlandı
Hmm, ben de kurup kontrol edeyim.
21, Nisan, 21 Yaşar tarafından düzenlendi
Bende de aynı uyarıyı verdi ama uçbirimden `sudo tamir_masaustu` komutu verip deneyince çalıştı.
Fetchmail uygulaması muhtemelen bir arayüz içermiyor. Yani uçbirimden çalışıyor sadece.
Düzeltme: geary uygulaması var şu an çalışan eposta uygulaması. Kurduktan sonra sudo tamir_masaustu komutu verin, sonra uygulamayı açın
Depoya sylpheed eposta uygulaması eklendi. mps guncelle && mps kur sylpheed komutlarıyla kurabilirsiniz

İlgili sorular

2 cevap
29, Ekim, 2017 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde halityilmaz (80 puan) tarafından soruldu
1 cevap
26, Nisan, 26 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde arieti (30 puan) tarafından soruldu
1 cevap
16, Ekim, 2018 Milis Paket Sistemi (MPS) kategorisinde promocemo (20 puan) tarafından soruldu
1 cevap
...